Cégünkről
A Galen Bio Kft. 2011 elején elkezdte az élelmiszer és állatorvosi diagnosztikai vizsgálatainak üzletfejlesztését, melyen eredményeképpen 2011 decemberében a Nemzeti Akkreditáló Testület részére benyújtotta az vizsgálólaboratóriumának akkreditációs kérelmét. Cégünk 2012 második felében ezzel az új üzleti tevékenységével jelent meg az élelmiszer és állatorvosi diagnosztikai piacon. Jelenleg üzleti kapcsolatainkat építjük, több élelmiszer- feldolgozó, ásványvíz palackozó, termálfürdőt üzemeltető, magas higiéniai követelmények szerint gyártó, takarmányforgalmazással, illetve felhasználással érintett partner, valamint lakossági megkeresés esetén egyének részére végzünk laboratóriumi vizsgálatokat.
Az üzlet építése a Galen Bio Kft. korábbi K+F tevékenységének eredményeképpen indult el, a tudományos eredmények felhasználása és hasznosítása végett.
A GalenBio Kft munkatársai több mint 30 éves nemzetközi tapasztalattal rendelkeznek különböző haszonállatokat érintő fertőző betegségek és Mycoplasma kutatása terén.
Cégünk 2009-2012 folyamán egy nagyhorderejű kutatási projekt megvalósításán dolgozott magyarországi konzorciumi partnereivel, amely az EBV vírus és a limfóma kialakulása közötti kapcsolat kutatására és ennek terápiás kezelésére szolgáló vakcina jelölt azonosítására és fejlesztésére összpontosult. A projekt hazai pályázat keretében valósult meg, melynek részleteiről az www.galenbio.hu oldalon adunk tájékoztatást. A projekt pályázati szakaszát sikeresen zártuk, az utómunkálatok az azonosított vakcina prototípusának előállítására és gyakorlati kipróbálására jelenleg is folyamatban vannak.
Cégünk tapasztalt kutatói korábbi eredményeinek felhasználásával 2010-ben bérkutatás formájában végzett K+F kutatásokat külföldi partnerek részére, majd 2011-ben a K+F tevékenységet szolgáltatás formájában fejlesztettük tovább.
JELENLEGI KIEMELT VIZSGÁLATI MÓDSZEREKKEL KAPCSOLATOS KUTATÁSI ÉS FEJLESZTÉSI TERÜLETEINK ÉS EREDMÉNYEINK:
Élelmiszerdiagnosztikai gyorsmódszerek fejlesztése:
Az élelmiszer diagnosztikában egyre nagyobb szerephez jut az idő faktor, ez különösen fontos az élelmiszer-biztonsági, vagy higiéniai szempontból patogén mikroorganizmusok esetében, ahol egy-egy szerotípus, vagy törzs gyors és megbízható detektálása, vagy azonosítása lehetővé teszi a veszély időben történő felismerését. A molekuláris biológiából ismert RT-PCR (Real-time Polymerase Chain Reaction) metodika mikrobiológia alkalmazásának nagy lehetősége az élelmiszer-biztonsági szempontból kiemelkedő fontosságú virulenciagének megbízható detektálásában rejlik. Élelmiszerek esetében a megbízható eredmény elérése érdekében szükséges egy előzetes szelektív körülmények között végzett szaporítás is. Jelenleg laboratóriumunk a Salmonella fajok jelenlét/hiány kimutatását végzi 1 nap alatt RT-PCR módszerrel. Fejlesztéseink között kiemelt jelentőségű az új, gyors módszerek kidolgozása elsősorban a patogén mikroorganizmusok kimutatására és differenciálására, valamint ezen módszerek validálása.
Élelmiszer-ipari melléktermékek hasznosítása:
Az élelmiszer-ipari technológiákban az intermedier és késztermékek gyártása során keletkező szennyvizek elhelyezésének, kezelésének problémája, mind élelmiszer-biztonsági, mind pedig környezetterhelési szempontból jelentőséggel bír. A sok esetben veszteségként jelentkező szállítási és elhelyezési költségek csökkenthetők azáltal, hogy a mellékterméket hozzáadott értékkel ruházzuk fel, amely így gazdaságossá teszi felhasználásukat. Kutatásaink az ilyen elsősorban tejipari melléktermékek hasznosítási lehetőségeire irányulnak.
A GALEN BIO TOVÁBBI FEJLESZTÉSEI, ÉS A TECHNOLÓGIA BEMUTATÁSA RÖVIDEN:
A Galenbio cég StealthparticleTM technológiát alkalmazva – további részletek a www.galenbio.hu oldalon olvashatók -, hatékony vakcinát állított elő a csirkék Mycoplasma gallisepticum fertőzése ellen.
Telepspecifikus víziszárnyas vakcina fejlesztés:
Ezen kutatásban telepspecifikus védekezési eljárások kidolgozását vállaltuk a kacsa és libatartásban, amelynek során ínaktivált telepspecifikus vakcina előállítását céloztuk meg. Ennek során a kifejlesztett vakcinát az állományból izolált kórokozókból, valamint a kivont antigénekből, illetve a közvetlenül azok által termelt ellenanyagokból állítjuk elő. Szükség esetén megállapítjuk az állatállományban terjedő bakteriális kórokozók jelenlétét és jellemezzük ezek antibiotikum-érzékenységét. Az előállított telepspecifikus vakcina révén az állomány aktív ellenállóképessége és ezzel arányosan a produktivitása lényegesen növelhető. Az eddigi elért eredmények szerint páratlan termelési növekmény és minimalizált elhullás könyvelhető el a vakcina használatának.
NYERTES PÁLYÁZATAINK:
Projekt címe
|
Projekt időtartama
|
Projekt száma
|
GalenBio Kft. 2009-2010. évi technológiai fejlesztései pályázatnak köszönhetőn laboratóriumunk értékes berendezésekkel bővült |
2009.05.15 –
2010.12.31. |
GOP-2.1.1-09/A-2009-3108
|
Új EBV vakcinák fejlesztése terápiás céllal pályázatunk során azonosítottuk azt a vakcina jelöltet, amely prototípusának gyakorlati kipróbálási szakaszába léptünk |
2011.02.02 –
2012.07.31. |
TECH_08-A1/2-2008-01-08
|
Magyar sertések versenyképességének megnövelése, PRRSV elleni védekezés diagnosztika, új generációs telepspecifikus vakcinák projektünkben a vakcina prototípus létrehozását vállaltuk |
2012.06.01 –
2013.11.30. |
GOP-1.3.1-11/A-2011-0190
|